Search
Generic filters
< Krok späť

Obkladanie a dláždenie.

S touto pracovnou činnosťou sa stretol každý, kto niekedy realizoval nejakú stavbu, alebo rekonštrukciu domu, bytu, pracovných priestorov a pod. Obklady a dlažba sú finálnou úpravou, pohľadovou časťou a z pohľadu užívateľa je jedno koľko ťažkej práce sa skrýva pod nimi. Ak sú obklady, alebo dlažba zle položené, je zlé všetko. To zamrzí. A vy ste si tak dali záležať.

Prečo je to tak?

Najčastejšie materiálom pre výrobu obkladu a dlažieb je keramika, alebo gres. Gresové obklady sú podstatne kvalitnejšie, sú vysoko odolné voči oteru, sú veľmi presné rozmerovo, nenasiakajú a podobne. Je to modernejší materiál a veľmi vhodný pre veľkoformátové obklady, kde ale hrozí prehýbanie. Keramika je na to trochu horšie. Hlavne, čo sa týka rozmerov. Stačí priložiť dve lícom proti sebe a nájdete nedokonalosti.

Aby ste odstránili tieto nedostatky, alebo aj chybu obkladača použite nivelizačný systém. Jednoducho pomocou spony a klinu zafixujte obkladačku/dlaždicu.

Má to hneď niekoľko výhod:

  • zatlačením klinu do spony sa dve priľahlé obkladačky dokonale zarovnajú
  • pomocou spony máte nastavené nielen zarovnanie, ale aj šírku medzery
  • zvýši sa vaša produktivita a kvalita práce

 

Odporúčanie – používajte nivelizačný systém, je to jednoduché, cenovo nenáročné a veľmi chytré riešenie.

 

Peter

KONTAKT
TOP KRAFT SK a.s.
Priemyselná 9050/1
907 01 Myjava 
Kopírovania akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané
2021 topkraft.sk, všetky práva vyhradené
OBJEDNÁVKY
Created by Citadela
Search
Generic filters
crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram